ירין קימור | מרצים איכות

ירין קימור

ירין קימור, מגדולי המרצים בארץ, כתב ועורך תוכניות תחקירים בעבר (כלבוטק, מבט שני ועוד), ובימאי סדרות דוקומנטאריות. בהרצאותיו מעודד קימור את הפרט, בדרך פרובוקטיבית, לחשיבה אחרת 'מחוץ לקופסה' שבאפשרותה לייצר תפוקות מפתיעות לארגון ולפרט כאחד. הוא משתמש בהדגמות שונות מאלו המוכרות לנו (אחיזת עיניים, תופעות לא רציונאליות לכאורה, פרדוקסים לוגיים, כשלי היגיון ועוד) לצורך חציית הגבול הדק בין הבלתי אפשרי – לאפשרי. המשתתפים בהרצאותיו של קימור יושבים פעורי פה במשך שעתיים ויוצאים כשהם מבינים שהכל אפשרי.

הבלתי אפשרי – אפשרי

מופע מרהיב, מפגש שהוא מאבק מוחות בין המרצה לבין הקהל ובעיקר מאבק מרתק בין האדם לבין עצמו.
המקצועיות בעידן המודרני התחרותי, מחייבת שילוב בין יזמות יצירתית לבין נהלים ומסורות, שילוב זה נראה על פניו פרדוכסלי ובלתי אפשרי, אך בפועל הוא הכרחי ליצירה חדשה בעולם דינאמי.

שפתיים חתומות לרווחה

לאחר עשרות שנות תחקיר ובימוי של סרטים דוקומנטאריים וסדרות חושפות אודות השירותים החשאיים, ירין קימור בודק מהי המציאות מאחורי אגדת המוסד, מי עומד מאחורי החיסולים; דילמות וסיפורים מאחורי הקלעים – חיסול מקצועי קר או נקם; יצירתיות מול משמעת; יושר מול "תחמנות"; ההתמודדות המתוחכמת עם הצנזורה, על הקו הדק שבין חשיפה עיתונאית לבין ביטחון המדינה.

ירין מלווה את הרצאתו בקטעים דרמטיים מצולמים מסרטיו הבולטים: "המרגל שחזר אל הכפור", "הנוקמים בנאצים" "רצח הספורטאים במינכן" "ג'ני מיי מאמנת הדולפינים", "גיבורים בעל כורחם" ו"שפתיים חתומות" על ששת ראשי המוסד ששודרו בארץ ומקצתם הופצו בעולם.

מרצים נוספים באותו תחום
לשיחה לחץ כאן
1
רוצה להתאים מרצה לארוע?
מרצים איכות מקבוצת MINDED יעוץ
היי,
נשמח לשוחח איתך בווטסאפ.