יזהר דוד | מרצים איכות

יזהר דוד

יזהר דוד, איש שב"כ בעברו, מורה לאזרחות בתיכון ומנהל פרויקטים חינוכיים – חברתיים בימים אלו, כותב הספר 'פצצה מתקתקת – סיפורו המטלטל של איש שב"כ', מרצה בנושאי בטחון ומתנדב בעמותות העוסקות בטיפול בנפגעי פוסט-טראומה.

ליזהר סיפור אישי מרתק כמנהל במחלקת רכזי השטח בשב"כ בימי האינתיפאדה השנייה, אשר 'סחב' במשך שנים חווית פוסט טראומה קשה שהשפיעה על תפקודו, בחלקים ניכרים מהזמן, מבלי שהיה מודע לכך באופן מלא.

יזהר מילא במהלך שנותיו בשב"כ שורת תפקידים מבצעיים מגוונים. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, לימודי האסלאם והמזרח התיכון ותואר שני בלימודי המשפט ובמנהל ומנהיגות בחינוך, ותעודת הוראה. עוסק בקידום המודעות לחוויות פוסט טראומטיות ולחשיבות הטיפול בהן.

פצצה מתקתקת – סיפורו המטלטל של איש שב"כ

יזהר דוד מספר בהרצאתו את סיפורו האישי והאמיתי כמנהל מצטיין ביחידת רכזי השטח בשומרון, בימי האינתיפאדה השנייה. עת היה מיועד לקידום לתפקיד בכיר, בחר לפרוש במפתיע כתוצאה משורת אירועים קשים שחווה.

ההרצאה מעניקה הצצה לחייו של איש שב"כ, על משימותיו המורכבות העוסקות בדיני נפשות, והדילמות הקשות – המוסריות, המקצועיות והערכיות – בימים של פיגועים קשים סיכולים ממוקדים ותחושות אשמה קשות על פיגועים שלא נמנעו. כל זאת כשברקע הוא סובל מפוסט טראומה קשה שבאה לידי ביטוי בסיוטים, מחשבות טורדניות, הזיות שקיעה לדכאון ואף מחשבות אובדניות ואשפוז. בהרצאתו מאפשר יזהר הצצה נדירה לפעילות השטח של השב"כ, גיוס המקורות, הקשר המיוחד שנרקם בינו לבינם, ניסיונות סיכול פיגועים בימי טרור קשים. ולצד זה חושף את תהליך הטיפול בפוסט טראומה שחווה, דרכו חזרה להיות אדם מתפקד העוסק במגוון תחומים ותורם לחברה.

מרצים נוספים באותו תחום
לשיחה לחץ כאן
1
רוצה להתאים מרצה לארוע?
מרצים איכות מקבוצת MINDED יעוץ
היי,
נשמח לשוחח איתך בווטסאפ.