ד"ר ריקרדו בלנק | מרצים איכות

ד"ר ריקרדו בלנק

ד"ר ריקרדו בלנק, עוסק בנושא שאולי שגור על לשוננו בשגרה מבלי שנשים לב, אבל בהחלט לא מסוג הדברים שעצרנו לשאול איך התפתחו, איך משפיעים על התרבות שלנו ואיך מושפעים ממנה – פתגמים ואמרות!

ד"ר בלנק הוא ד"ר לפיזיקה, אבל בשנים האחרונות פנה לעולם תוכן שונה לחלוטין – הוא חקר במשך 4 שנים פתגמים מכל העולם, נעזר ב- 32 דוברי שפות שונות כדי לאסוף פתגמים מ- 32 תרבויות שונות!

מה ניתן ללמוד מפתגמי העולם? השאלה המרכזית ששאל במחקרו היא האם המסר והחוכמה שמאחורי הפתגמים מייצגים תבונה והוויה של עם מסוים או רעיון אוניברסלי? בעקבות מחקרו הוציא לאור שני ספרים: "פתגמי העולם – חוכמת האנושות" ו-"100 חידות על פתגמים".

הרצאותיו משכילות ומאתגרות ויחד עם זאת קלילות ומבדרות. כל מי שמדי פעם משתמש בפתגמים בדיבורו או כתיבתו בשפה העברית (כלומר כולנו), ימצא בהן עניין.

פתגמי העולם – חכמת האנושות

על חכמת החיים המשותפת לכל העמים והתרבויות, כפי שבאה לידי ביטוי במסר של פתגמים בשפות השונות. מסתבר שלמרות ההבדלים הרבים, כל בני האדם דומים… ההרצאה קלילה, אך מחכימה, עם הרבה הומור וחשיפה משעשעת לתרבויות העולם.

משחקי חידות על פתגמים

בהרצאה זו הקהל פוגש שילוב מנצח בין פתגמים וחידות, שמייצר אתגר, עניין והנאה. במהלך ההרצאה הקהל מתמודד עם ארבעה משחקי חידות שונים ומשעשעים, כאשר המשותף לכולם הוא שהפתרון תמיד יוביל לפתגם או ביטוי נפוץ ומוכר בשפה העברית.

שימו לב!
ניתן להזמין מפגש ייחודי המשלב את נושאי שתי ההרצאות ביחד. גם הרצאה על פתגמים וגם הפעלת הקהל במשחקי החידות. מומלץ לחוגי בית ואירועים מיוחדים.

מרצים נוספים באותו תחום
לשיחה לחץ כאן
1
רוצה להתאים מרצה לארוע?
מרצים איכות מקבוצת MINDED יעוץ
היי,
נשמח לשוחח איתך בווטסאפ.